Güneş Işını

Kendimi bildim bileli yeni yerler keşfetmeyi ,farklı kültürleri tanımayı ,en önemlisi o kültüre ait insanları tanımayı hep istemişimdir.Sanki zamanında istenilen herhangi bir istek insanı doğal olarak o tarafa sürüklüyor.Hemen olmasa da bir müddet sonra bu istek gerçeğe dönüşebiliyor.İsteğin ve eyleme dönüştürme arzusunun ne kadar şiddetli olabileceği belki de etkenler arasındadır. Yurtdışında zaman geçirme düşüncesi de benim için böyleydi,yani içimde hep var olan bir istekti.İsteğin eyleme dönüşmesi ise tarif edilemez mutluluk anlamına geliyor bir bakıma.

img_151005_0937

Yurtdışında bulunduğum ülke  daha önceki yazılarımdan da anlaşılacağı gibi İtalya idi.İtalyan insanlarının sıcak ve samimi tavırları karşısında zaten uyum süreci diye bir süreç veya aşama yaşamıyorsunuz.Kendinizi daha önce tanıdığınızı zannettiğiniz insanlarla vakit geçirime hissine kapılırken buluyorsunuz zaten.İtalya’da tanıdığım benim için çok değerli olan biri var ki yeri doldurulamaz cinsten. Claudia ;müthiş enerjisi,yaşama sevinci,her anın keyfini çıkarabilme ve bunun gibi sayabileceğim birçok özelliğiyle hayatımda var olan ” önemliler listesinde” yerini aldı bile.Hal böyle olunca  iletişim her zaman devam ediyor.Sürekli paylaşım sirkülasyonunun yaşanılması kaçınılmaz oluyor.

Oradayken İtalyancamın çok da iyi olduğunu söyleyemem zamanla gelişim gösterdim. İtalya’daydım ve İtalyanca sorunsalını çözümlemem gerekiyordu.Tam da bu durumu anlatırken bir yerlerden başlamam gerektiğini dile getirdiğim bir  anda çıkarıp temel seviyedeki kitabını bana hediye etti.Onun için bu kitabın değeri çok fazlaydı çünkü kızlarının ilk okula başladıklarında kullandıkları bir kitaptı.İnsan sevinçten ağlar kelimesi tam da bu ana yakışırdı.Gerçek mutluluğun ufacık bir kitapta saklı olduğunu bilmek bu unutulmaz keyfi,mutluluğu yaşamak önemliydi benim için.Hala özenle sakladığım kitabın adı  İtalyanca “Raggio di Sole” yani “Güneş Işını “.

Güneş ışını kadar canlı, güneş ışını kadar berrak ve göz kamaştıran anılarınız olsun.

Arrivederci a tutti…

2 thoughts on “Güneş Işını

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s