BİR KÜÇÜK PRENSES

Bir kaç gün önce ilk defa Güney Kore filmi izledim.Yıllardır insanın hayatında G.Koreli arkadaşları olsun da bir tane bile bu kültüre ait film izlemesin, tuhaf tabi 🙂 Özeleştiri sonrası gelelim filme , film o kadar duru ve o kadar yalın ki hiç sıkmıyor.Arada komiklikler eklenmesine rağmen, fakat bütüne bakınca içimi sızlattı.

Miso baş karakter,yarı zamanlı hizmetçilik yaparak geçimini sağlayan hayat mücadelesini tek başına sürdürmeye çalışan şeker mi şeker genç bir kadın.Sevgilisine hiç değinmek istemiyorum , çok sinirlendirdi beni.İzleyince bence siz de sinirleneceksiniz.

Genel olarak konuyu özetlemek gerekirse,Miso günün birinde kira borcunu ödeyemeyecek hale geliyor ve arkadaşlarının yanında kalmak zorunda kalıyor.Filmin konusu bu kadar basit değil aslında , çok daha derin.Evrensel bir yoksulluğu ve yalnızlığı da içinde barındırıyor.

Ah Miso, sen nasıl zarif nasıl naif bir insansın.Hem de hayatın tüm acımasızlığı ,tüm çıkmazlığı ve çaresizliğine rağmen.Aklımda kalacak film karekterleri arasındasın artık.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s